OrganiCup Menstruační kalíšek velikost B

Menstruační kalíšek přináší praktické, pohodlné a maximálně ekologické řešení vaší menstruace.
Kód: OC00002 Produktové číslo: 5711782000021
Výrobce: OrganiCup
Dostupnost: Skladem
649 Kč včetně DPHdoprava
 
Porovnat Přihlaste se pro přístup do Listmania seznamu. Přihlaste se pro přístup do seznamu zboží. Přihlaste se pro přístup do seznamu dárků.
OrganiCup Menstruační kalíšek velikost B

Menstruovat můžete pohodlně, bezpečně a bez zbytečného odpadu. Dopřejte si komfort menstruačního kalíšku a podpořte myšlenku #zerowaste. Přemýšlíte, jak snížit ekologickou stopu a zároveň udělat něco pro své zdraví i peněženku? Menstruační kalíšek je určený pro opakované použití během menstruace a nabízí tak skvělou alternativu ke konvenčním hygienickým pomůckám na jedno použití. Hromada odpadu, kterou každá z nás vytvoří během svých plodných let, se dá díky kalíšku zredukovat na naprosté minimum.

Na jakém principu funguje? Ergonomicky tvarovaný kalíšek vyrobený ze 100% měkkého lékařského silikonu se zavádí dovnitř do pochvy, kde díky přirozenému podtlaku bezpečně přilne k vaginálním stěnám a průběžně sbírá odtékající menstruační krev. Vyplachuje se dle síly vašeho krvácení, v běžných případech ho však můžete používat až 12 hodin v kuse, je tak mnohem praktičtější než tampony nebo vložky. Díky tomu, že krev pouze sbírá a neabsorbuje, je určen pro opakované použití, jeden kalíšek vám vydrží dlouhé roky. Nabízí tak skvělou úsporu financí, ale především velkou úlevu pro planetu – konvenční hygienické pomůcky totiž spadají do desítky jednorázových plastů nejvíce zatěžujích náš křehký ekosystém.

Hlavní výhody Organicup:

1. Žádné protékání, žádné starosti
OrganiCup pojme objem odpovídající 3 tamponům a můžete ho nosit až 12 hodin bez povšimnutí.

2. Žádné vysušování, žádné infekce
OrganicCup je vyroben ze 100% měkkého lékařského silikonu, který je pro vaše tělo zcela bezpečný. Tento typ materiálu navíc na rozdíl od tamponů a vložek předchází množení bakterií.

3. 0 % přidaných chemických látek
Věděly jste, že konveční hygienické pomůcky jsou vyráběny především ze syntetických materiálů, jež mohou potenciálně vést k podráždění kůže a citlivých vaginálních sliznic? Kromě jiného se k jejich bělení velmi často používá chlór.

4. Úspora peněz, šetrné k planetě
OrganiCup vám na rozdíl od jednorázových vložek a tamponů vydrží celé roky. Už žádná pravidelná produkce odpadu a žádné měsíční nákupy hygienických potřeb.

Kalíšek velikosti B je vhodný pro ženy starší 30 let a ty, které již rodily vaginálně.

Důležité informace vztahující se k používání menstruačního kalíšku najdete v další záložce Použití

Složení

100% lékařský silikon

Použití

Jednoduché kroky pro pohodlné užívání kalíšku OrganiCup

Pamatujete si, když jste si poprvé zaváděla tampon? Nebo když jste si poprvé zkoušela nasadit kontaktní čočky? Každý začátek může být těžký – první použití menstruačního kalíšku nevyjímaje. Může vám trvat pár dní nebo i několik menstruací, než vše hladce zvládnete. Možná pomůže, pokud vyzkoušíte různé způsoby skládání a zavádění, ale nebojte se, nakonec se vše podaří a vy se stanete součástí rozrůstající se skupiny spokojených uživatelek.

Pojďme si společně projít začátkem používání kalíšku OrganiCup.


3 JEDNODUCHÉ KROKY

DŮLEŽITÉ: Před prvním použitím kalíšek sterilizujte ve vařící vodě po dobu 3–5 minut.

KROK 1: ZAVEDENÍ KALÍŠKU ORGANICUP

UMYJTE: Použijte vodu a jemné mýdlo na omytí rukou a opláchněte kalíšek pod tekoucí vodou.

SLOŽTE: Vyberte si jednu z uvedených možností a kalíšek složte. Níže jsou ukázány dva způsoby – C-fold (sklad) a Punch Down (vtlačení *). Vyzkoušejte si, který je pro vás pohodlnější. Při zavádění kalíšku je potřeba držet ho složený tak dlouho, dokud nebude uvnitř vaší vaginy – možná to budete potřebovat několikrát vyzkoušet.

UVOLNĚTE SE: Najděte pozici pro nejvhodnější zavedení kalíšku – můžete ležet na zádech, sedět na bobku, na toaletě nebo jen stát. Pozici, která je pro vás nejkomfortnější, jistě brzy objevíte.

VLOŽTE A POVOLTE: Pro snazší zavedení kalíšku můžete použít vodu nebo lubrikant na vodní bázi. Když je celý kalíšek uvnitř, jen povolte prsty a nechte jej rozevřít. Občas můžete zaslechnout zvuk, který plné rozvinutí kalíšku doprovází. Pokud si nejste jistá, že se kalíšek plně otevřel, přejeďte prstem kolem jeho horního okraje, jeho tvar by měl být kulatý nebo oválný.

OTOČTE: Pokud prstem nahmátnete nějaké záhyby, znamená to, že se kalíšek plně nerozvinul. Jemně chyťte jeho dno – ne stopku, a zkuste jím pootáčet ze strany na stranu, dokud se nerozvine a nepřichytí. Poté kalíšek popotáhněte lehce za stopku. Cítíte-li odpor, vytvořilo se vakuum a kalíšek je správně umístěn.

KROK 2: 12 HODIN SVOBODY BEZ PROTÉKÁNÍ

Nyní si můžete ponechat OrganiCup až 12 hodin, i během noci. Záleží na síle vaší menstruace, zda ho bude potřeba častěji vyprázdnit. Při užívání kalíšku OrganiCup rychle přijdete na to, jak silná je vaše menstruace, a brzy si osvojíte, jak často je nutné kalíšek vyprazdňovat.

OrganiCup absorbuje množství odpovídající až 3 velkým tamponům. Průměrná perioda odpovídá 3–4 lžícím krve. Pravděpodobně budete překvapena, jak málo krvácíte.

Než si na OrganiCup 100% zvyknete, možná pro vás bude pohodlnější nošení slipové vložky, která sníží vaši obavu z protékání.

STOPKA: Každá žena má jiný tvar děložního hrdla a to ovlivňuje hloubku umístění kalíšku ve vagině. Pokud cítíte stopku kalíšku a není vám to ani po opakovaném zavedení příjemné, můžete ji zkrátit. Nikdy ji nestříhejte, když je kalíšek zaveden v pochvě!

KROK 3: VYJMUTÍ KALÍŠKU ORGANICUP

UMYJTE: Použijte vodu a jemné mýdlo na omytí rukou a opláchněte kalíšek pod tekoucí vodou.

UVOLNĚTE SE: Najděte pozici, která je pro vás nejvhodnější. Uvolnění je pro snadné vyjmutí kalíšku zásadní.

VYJMĚTE: Kalíšek uchopte za stopku a současně ho břišními svaly vytlačujte tak dlouho, dokud nenahmátnete jeho dno. To posléze jemně zmáčkněte, čímž uvolníte vakuum, a otočte kalíšek ze strany na stranu.

VYPRÁZDNĚTE A VYMYJTE: Vyprázdněte obsah kalíšku do toalety, opláchněte vodou (nezapomeňte na dírky v horním okraji) a znovu vložte. Nemáte-li přístup k vodě, můžete na vyčištění použít OrganiWipe nebo toaletní papír a OrganiCup omýt, až to bude možné.

ZNOVU ZAVEĎTE NEBO ULOŽTE: Po vyprázdnění a vyčištění OrganiCup opět zaveďte podle výše uvedeného návodu. Na konci periody ho znovu vyvařte ve vodě 3–5 minut a skladujte uložený v bavlněném sáčku.

Pokud máte problém s užíváním kalíšku OrganiCup i po 1–2 periodách nebo máte jakékoliv dotazy, prosím, kontaktujte nás na: info@biorganica.cz

 

Cenový alarm

Rádi vás budeme informovat o snížení ceny pod Vámi zadanou částku.

captcha
Zobrazit jiný kód
S tímto zbožím kupují
Inlight Bio elixír na vlasy 100ml Inlight Bio elixír na vlasy 100ml Kód: 2HE100 Novinka
Jedinečná směs bio olejů aktivně posiluje a regeneruje všechny typy vlasů, přináší jim…
1.295 Kč
Zuii Bio krémový rozjasňovač - Ariel Zuii Bio krémový rozjasňovač - Ariel Kód: ZBLC1AR
Bio krémový rozjasňovač z květin v designové dózičce vykouzlí na vašich rtech i tvářích…
795 Kč
Inlight Bio tělový olej s Arnikou 200 ml Inlight Bio tělový olej s Arnikou 200 ml Kód: 2B200
Hřejivý a zklidňující tělový olej obsahuje směs rostlin a bylin, které jsou vhodné pro…
1.295 Kč
NATURALIS Bio DEO Natural Roll-On 24H+ NATURALIS Bio DEO Natural Roll-On 24H+ Kód: 4020059
Bio deodorant Naturalis Better si zamilujete díky krásné čisté vůni, která perfektně…
250 Kč
Zuii Bio tekutý make-up - Natural Fair Zuii Bio tekutý make-up - Natural Fair Kód: ZLFNF
Bio certifikovaný výrobek speciálně vyvinutý, aby sjednotil barvu pleti a zároveň…
995 Kč
 
CHCETE VĚDĚT O NOVINKÁCH A AKCÍCH JAKO PRVNÍ?
Tak neváhejte a přihlaste se k odběru novinek