Něžný dotek přírody pro vaše děťátko

Něžný dotek přírody pro vaše děťátko - Biorganica    Mít pleť jako miminko si přeje takřka každá žena. Dětská pokožka sice na první pohled vypadá krásně, je však v mnoha ohledech odlišná od té dospělé a po všech stránkách daleko zranitelnější. I z toho důvodu představila 100% bio značka Inlight produkty, které maximálně zohledňují speciální potřeby dětské pokožky a výrazně napomáhají k její ochraně.

Krátce po příchodu na svět je lidská pokožka mnohem jemnější a náchylnější k mechanickému či chemickému poranění, případně k vlivům bakterií. V porovnání s dospělou kůží má zásaditější pH, nižší obsah lipidů i přirozené hydratace, ztrácí více vody a její epidermis je až o 20 % slabší.

Dětská pokožka také nemá dostatečně vyvinuté potní žlázy – její ochlazovací schopnost je tedy mnohem nižší. Děti jsou proto daleko méně odolné vůči vnějším i vnitřním teplotním změnám. Kvůli nižší koncentraci melaninu v epidermis je dětské tělo daleko méně chráněno také vůči škodlivým ultrafialovým (UV) paprskům ze slunečního záření.

Dotek zakládá emocionální paměť
„Je známo, že kontakt s pokožkou dítěte může významně ovlivnit jeho budoucí fyziologický a psychický vývoj. Hmat totiž patří k základním lidským smyslům řízeným somatosenzorickým systémem – rozsáhlou sítí receptorů, díky nimž vnímáme studené, horké, drsné, tlak, lechtání, svědění, bolest či vibrace. Změny vnímané kůží mohou následně pozitivně i negativně ovlivnit mozek," vysvětluje lékař, fytoterapeut a zakladatel značky Inlight Mariano Spiezia.

Americký výzkum východoevropských sirotků ukázal, že vývoj jejich mozku ovlivnil právě nedostatek mazlení a náklonnosti během dětství, což vedlo k řadě deprivací a často přispělo k úzkostem a problémům ve vztazích. Výsledky vědeckých výzkumů tak dokazují zásadní roli lásky, náklonnosti, fyzického doteku, objetí a mazlení pro zdravý vývoj mozku a schopnost navazovat pozitivní mezilidské vazby.

Díky tomu je zřejmé, že masáže dětské pokožky vysoce kvalitními bio oleji plnými blahodárných látek přinášejí kromě dokonalé výživy kůže a vytváření lepší kožní bariéry také další významné benefity. Ovlivňují totiž i neurologické vazby v emocionální části mozku. Matčin dotek u miminka vyvolává uvolnění a poskytuje mu dlouhodobý pocit bezpečí a příjemného zázemí.

Celé znění článku najdete v zimním vydání biOrganica magazínu. 

cystická fibroza, žena s miminkem, inhalace, nemocnice„Prostřednictvím doteku s pokožkou, mazlením a náklonností navíc nepřinášíme jen pocit pohody, ale předáváme i naši milující energii. Přemýšleli jste někdy o tom, jak blízko srdci jsou umístěny naše ruce a že jsou vlastně jakýmsi jeho prodloužením?"

 

Dr. Mariano Spiezia MD

 
CHCETE VĚDĚT O NOVINKÁCH A AKCÍCH JAKO PRVNÍ?
Tak neváhejte a přihlaste se k odběru novinek